Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Za kulisami pracowni

Jak wygląda codzienność w pracowni Forma by Forma?
Dlaczego szyję właśnie torebki i skąd biorą się pomysły na nowe projekty?

Obejrzyj film i przeczytaj poniżej :)

 

 

 

Pytania i odpowiedzi

 

Marlena Forma

  • Skąd wziął się pomysł na stworzenie marki?

Marka Forma by Forma powstała z miłości do nieoczywistych rozwiązań. Byłam przekornym dzieckiem i na moje szczęście tę "wadę" mam do dziś. To poniekąd widać w moich torebkach. Kiedy inni szyją torebki minimalistyczne, ja szyję nieco bardziej skomplikowane. Gdy inni wycinają aplikacje z tkanin i naszywają je na torebki, ja robię zupełnie na odwrót - wycinam wzór z tła torebki i „dziurę” naszywam na tkaninę w innym kolorze :) To bardzo pracochłonna technika ozdabiania torebek, ale ja to kocham.

  • Jak powstała nazwa firmy?

Nazywam się Marlena Forma, a nazwa firmy powstała od mojego nazwiska. Nazwisko idealne do prowadzenia działalności związanej z projektowaniem i szyciem, prawda? :) Aż trudno mi teraz uwierzyć, że jako dziecko bardzo się go wstydziłam ;)

  • Jak rozpoczęła się przygoda jako polskiego twórcy torebek?

Z wykształcenia jestem projektantem ubioru i inżynierem odzieżownictwa. Naturalną konsekwencją tego było szycie odzieży damskiej, głównie sukienek ślbnych i wieczorowych. Trudno było dopasować do nich odpowiednią torebkę, więc zaczęłam je szyć sama. Teraz szyję tylko torebki :)

  • Co sprawia ci największą radość w prowadzeniu marki?

Największą radość w prowadzeniu mojej marki sprawia mi prowadzenie mojej marki :) Cały czas uczę się nowych rzeczy, poszerzam i utrwalam już zdobytą wiedzę - projektuję, szyję, fotografuję, zajmuję się marketingiem, sprzedażą i działaniami w Internecie. Czasem nie wiem w co łapki wsadzić, ale za to wiem, że żyję :)

  • Jak wygląda proces tworzenia nowego projektu?

Pomysły na torebki powstają w różnych sytuacjach. Najbardziej inspiruje mnie świat wokół mnie – ludzie na ulicy, oglądane obrazy i fotografie, czasopisma o modzie, książki, przyroda, ciekawe wnętrza. Zaczynam proces tworzenia od wyobrażenia sobie kształtu torebki, barwy oraz faktury tkaniny, z której będzie uszyta. W wyobraźni planuję aplikacje, ozdoby, wnętrze torebki, ale bywa też tak, że śnię o swoich torebkach. Czasem budzę się rano z gotowym pomysłem! :)

Gdy mam już koncepcję siadam do szkiców, potem robię szablony i szyję pierwowzór. Torebki wstawiam do sklepu i galerii internetowych, gdy jestem pewna, że wszystko jest idealnie dopracowane. Wszystkie torebki Forma by Forma powstają w ten sposób - prostokątne torby dla pracujących, kolorowe torebki okrągłe, wielkie torby plażowe, plecaki, shopperki i małe kopertówki.

  • Dla kogo są tworzone torebki Forma by Forma?

Każda klientka, która docenia polskie rękodzieło znajdzie w sklepie Forma by Forma torebkę dla siebie. Tworzę dla kobiet odważnych i niezależnych. Moje klientki kochają modę, kolory i oryginalną galanterię. Dlatego torby mojego autorstwa są inne niż wszystkie. Jednocześnie są wygodne, praktyczne i uniwersalne. Niektóre z torebek można nosić do eleganckich stylizacji i szpilek, ale także do dżinsów, a nawet do obuwia sportowego. 

Facebook